top of page
Szukaj

O konkursie i nie tylko - podsumowanie

Zaktualizowano: 25 lut 2022

Przyszedł czas na podsumowanie :) O konkursie, muzyce i wieloletniej przygodzie z instrumentem mogłem wypowiedzieć się niejednokrotnie w mediach. Wszystkim za tą możliwość ogromnie dziękuję! Dzisiaj w nawiązaniu do ostatniego artykułu dotyczącego mojej osoby, który ukazał się w Dziennik Zachodni, pragnę uzupełnić to co niewątpliwie jest najważniejsze: kilka słów o wielkich osobowościach - ludziach, którzy ukształtowali mnie nie tylko jako pianistę, ale przede wszystkim jako człowieka.


Profesor Joanna Ławrynowicz-Just Wiele lat temu podczas naszego pierwszego spotkania pracowaliśmy nad Walcem As-dur op. 34 nr 1 Fryderyka Chopina. Oj, jak mi to nie szło. To był czas, w którym kompletnie nie mogłem dojść do porozumienia z Chopinem. Po pięciu lekcjach na warsztatach przyszedł czas, aby wystąpić na koncercie. I jak poszło? Podobno całkiem nieźle. W niecałe 4h pracy przestawiła mój sposób myślenia i zainspirowała do poszukiwań własnego stylu muzycznego (czego jeszcze wtedy nie byłem do końca świadomy). Jeszcze przed rozpoczęciem studiów postanowiła pomóc mi w przygotowaniach do I edycji Konkursu Szymanowskiego w Katowicach poświęcając swój wolny, wakacyjny czas, co w konsekwencji doprowadziło do zdobycia II nagrody. Nie znając moich możliwości, w proces nauczania/konsultacji włożyła całe serce. Przygotowania do Konkursu Chopinowskiego były bardzo intensywne. Wiele wyrzeczeń, nerwów i stresu, intelektualnie wyczerpujących godzin przy instrumencie. Pani Profesor - dziękuję za inspiracje i pokazanie mi Chopina ze strony, którą pokochałem. Za cierpliwość do mojej osoby i możliwość filtrowania pomysłów przez własny gust muzyczny. Półfinał XVIII-ego Konkursu Chopinowskiego to NASZ sukces.


Profesor Katarzyna Jankowska-Borzykowska Dziękuję za naukę słuchania! Za wyczulenie na zróżnicowanie brzmienia instrumentu, za właściwe proporcje i w akordach i w życiu. Za zaangażowanie, wszystkie ciepłe słowa i aż 3 płyty kameralne. Dziękuję za trzymanie mnie twardo na ziemi i nauczanie współpracy.


Mgr Sebastian Nawrocki Mój przewodnik duchowy w szkole II stopnia. Dziękuję za tak solidny fundament - uświadamianie własnego ciała i pracy nad aparatem gry. Za szczere opinie i ciągłe wsparcie. Wiem ile jeszcze pracy przede mną, ale dzięki Tobie wiem jak pracować.


Mgr Bożena Furmańska Pierwsze lata nauki są kluczowe w późniejszym rozwoju. Dziękuję za dostrzeżenie potencjału i za piękny, pierwszy kontakt z muzyką.

Dziękuję!10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

3 maja

Comentarios


bottom of page